Schengen Vizesi

 • SERBEST MESLEK MENSUPLARI İÇİN
 • FİRMA SAHİPLERİ VE ŞİRKET ORTAKLARI İÇİN
 • MAAŞLI ÇALIŞANLAR İÇİN
 • DEVLET MEMURLARI İÇİN
 • EMEKLİLER İÇİN
 • ÖĞRENCİLER İÇİN
Avrupa Birliği üyeleri ve Avrupa Serbest Ticaret Birliği üyelerini içine alan ve Schengen olarak adlandırılan bölgede yer alan ülkelere giriş için alınması gereken vizeye verilen addır. Schengen bölgesinde yer alan ülkelere de Schengen ülkeleri denir. Girişleri için de schengen vizesi gerekmektedir.
 1. Tüm Avrupa Turu için pasaport gereklidir. Pasaport haricinde vize işlemleri için Acentemiz tarafından 200 Euro Vize ücreti alınmaktadır. Tüm vize masrafları bu fiyata dahildir. Vize için başka bir ücret ödemenize gerek yoktur.
 2. Vize tarihinden yaklaşık 6 ay önce veya tur başlangıç tarihine 6 aydan daha az zamanda turumuza kayıt olanlara vize evraklarınızın listesi mail yoluyla paylaşılır.
 3. Katılımcı belirtilecek olan süre içinde gerekli evrakları hazırlayarak tarafımıza evraklarını ulaştırır.
 4. Ulaşan evraklar kontrol edildikten sonra eksik veya hatalı evrak varsa size bildirilmekte kalan zaman içinde onları vize başvuru gününe kadar hazır etmeniz gerekmektedir.
 5. Vize ile ilgili sorularınıza telefon, mail üzerinden cevap verilir.
 6. Vize başvurularınız tarafımızdan titizlikle takip edilmektedir.
 7. Bünyemizde bulundurduğumuz profesyonel vize danışmanlık merkezimiz sizin adınıza vize işlemlerinizi takip etmekte ve başvurunuzu sizinle birlikte gerçekleşmektedir.
 8. Sizin için aldığımız vize başvuru gün ve tarihte başvurunuz yapılır.
 9. Başvurudan sonra da süreciniz sizin adınıza takip edilir.

DAHİL OLANLAR:
Vize başvurusu
Evrak hazırlama sürecini yönetmek
Randevu almak
Randevu öncesi bilgilendirme

YORUMLAR

İlk yorumu siz yapınAKTİVİTE DETAYLARI
AKTİVİTE KODU:
#68
LOKASYON:
(Ankara çıkışlı)
İPTAL POLİTİKASI:
1. Seyahat acentesi gezinin başlamasına veya devamına engel teşkil eden ; gerekli yolcu sayısı kadar kesin kaydın oluşmaması veya mücbir sebeplerden kaynaklı paket tura ait sözleşmeyi iptal edebilir . Bu durumda tüketicinin tazminat hakkı doğmaz. Seyahat acentesi , turu iptal ettiğini katılımcılara bildirmek ve tüketiciden almış olduğu tüm ücretleri 14 gün içinde geri ödemekle yükümlüdür . Vizeli programlarda vize işlemi tamamlanmış olsa dahi tur ücret iadesi yapılır. Vize bedeli iade edilmez. Paket turu satın alan tüketicilerin vize sorumlulukları kendilerine aittir.
2. Yurtiçi otel satışlarında , tüketicinin hizmetin başlamasına 29-15 gün kalaya kadar rezervasyonu / sözleşmeyi iptal etmesi halinde gezi bedelinin %35’ini, 14 günden az bir süre kala iptal etmesi halinde ise tamamını seyahat acentesine ödemeyi kabul , beyan ve taahhüt eder. Tüketici tarafından yapılan tarih değişikliği talepleri iptal hükmünde olup tarih değişikliği talepleri , ilgili maddelerde belirtilen süreler dikkate alınarak tüketici tarafından yazılı olarak bildirilecektir
3. Yurtiçi ve yurtdışı paket turlarda, kampanyalı paket tur satışlarında (erken rezervasyon indirimi ve promosyon başlıklı paket turlar gibi) rezervasyonun yapıldığı tarihten itibaren her ne sebeple olursa olsun gerçekleşecek iptallerde gezi bedelinin tamamı yanar ve iade yapılmaz .İsim , tarihli değişikliği ve devir talepleri kabul edilmez . Tüketici , bu durumda gezi bedelinin tamamını seyahat acentesine cayma bedeli olarak ödemeyi kabul ve taahhüt eder.
4. Tüm Yurtiçi ve Yurtdışı hizmet iptallerinde ücret iadeleri , tüketicilere ödeme şekillerine göre yapılır. Döviz olarak yapılan ödemeler döviz cinsinden , TL olarak yapılan ödemeler TL cinsinden yapılır. Tüketici ücret iadelerinde kur farkı talep edemez.
5. Tüketici, yurtiçi otellerinin , indirimli satış döneminde (yurtiçi erken rezervasyon kampanyalarından ) satın almış olduğu indirimli ürünlerde mücbir sebepler dışında , herhangi bir sebeple ; isim ve tarih değişikliği , devir ve iptal talepleri kabul edilmez . Tüketici , bu durumda rezervasyon bedelinin tamamını seyahat acentesinden cayma tazminatı olarak ödemeyi kabul , beyan ve taahhüt eder.
6. Kampanyalı paket tur satışlarında devir kabul edilmez.
7. Mücbir Sebepler ; Olumsuz hava koşulları , yol engeli ,grev , terör , savaş ihtimali , öngörülmez teknik hususlar gezinin başlamasına veya devamına engel teşkil ediyorsa , taraflarca mücbir sebep olarak kabul edilir . Yolcunun veya birinci derece akrabalarının 10 günlük mutat işgaline engel rahatsızlıkları ve/veya ölümleri de tam teşekküllü devlet hastanesinden alınmış resmi kurul raporu olması şartıyla mücbir sebeptir.
8.Yurtdışı Turlarına kayıt yaptıran misafirlerimizin 30 gün kalaya kadar ücretsiz iptal hakkı vardır.Tur tarihine 30 günden az kalması durumunda %30 ceza , 20 gün ve daha az kalması durumunda %100 ceza uygulanır.Katılımcı iptal talebi ile birlikte sunulan Türkiye’den ki merciler den alınan hastane raporu,iş yeri izin belgeleri v.b evraklar , Türkiye dışındaki konaklayacakları otel ve alacakları hizmetlerin iptalinde maalesef kabul görmemektedir.
Tur Programımız minumum 25 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir. Gezi için yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, son iptal bildirim tarihi tur kakışına 20 gün kaladır. Katılım yetersizliği nedeniyle İptal edilen tur Gezimall tarafından bildirilecektir.Tur programında isim belirtilmeden sadece kategori bilgisi verildiği ve/veya aynı destinasyon için seçenekli bulunduğu durumlarda otel(ler) gezi hareketinden 2 Gün önce Gezimall Turizm tarafından bildirilecektir.

TARİH VE FİYATLAR

200


SORULARINIZ İÇİN TIKLAYIN

Schengen Vizesi ve diğer hizmetlerimiz hakkında daha fazla bilgi için aşağıdaki bilgilerimizden bize ulaşabilirsiniz.