11 Aralık 2020 - 15 Aralık 2020 Yarım Pansiyon
1300 ₺
11 Aralık 2020 - 15 Aralık 2020 Yarım Pansiyon 8 kişilik gruplar için geçerli fiyatlardır.
1235 ₺
Ankra Çıkışlı Turistik Doğu Ekspresi Turu

ANKARA ÇIKIŞLI TURİSTİK DOĞU EKSPRESİ TURU
 4 GECE 5 GÜNDÜZ 

Kahvaltı (3)  | Akşam Yemeği (3) | Konaklama(4) | Acenta Refakatı | Seyahat Sağlık Sigortası Dahil 
Gezilecek Yerler:•Kars Şehir Gezisi •Rus Taş Yapıları•Kiliseler •Müzeler •Tarihi Sokaklar •Ani Harabeleri  •Çıldır Gölü •Kızaklarla Buz Üstünde Gezi •Âşıklar Atışması •Azeri Kültürü •Sarıkamış •Erzurum •Palandöken
Konaklama: 3 Gece Otel Konaklaması
Zamanın ve Mekanın İçinde Seyahat!
Yeni Seni Senende Eğlenceye Doy!
Unutulmaz  kefiyli anlar yaşa ve  Hisset!

*Son 15 güne kadar koşulsuz iptal hakkı! 

Bilgi & Rezervasyon
0312 433 44 00
0541 433 44 40
info@gezimall.com.tr
Cumhuriyet Mahallesi Selanik Caddesi Sidar İşhanı 1/5 Kat:2 İç Kapı:5  Kızılay /Ankara ( Sakarya Caddesi Grişi İş Bankası Arkası )

Kişi Başı Fiyat: 1645,00TL
0-4 Yaş Çocuk İki Yetişkin Yanında Ücretsizdir.
6-12 Yaş Çocuk ücreti 1500,00 TL’dir. 
Çocuk İndirimleri ve Ücretleri İki Yetişkin Yanında Geçerlidir. 
Kişi Başı Kapora Bedeli 500,00 TL'dir. Kapora bedelini ofisimize gelerek nakit ya da kredi kartı ile ödeyebilir, dilerseniz size ileteceğimiz firma hesap numaramıza havale edebilirsiniz. Kalan tutarı tur esnasında rehberimize ödeyebilirsiniz. 

 • 1. Gün 11 Aralık Cuma
  ANKARA – KARS (TURİSTİK DOĞU EKSPRESİ İLE GİDİŞ)

  Siz değerli Gezimall misafirlerimiz ile hatırladıkça özlem duyacağınız Turistik Doğu Ekspresi ile Kars, Ardahan, Erzincan ve Erzurum turumuz için tren yolculuğumuzun başlama saatinden 1 saat önce 14:55’te Ankara Tren Garı’nda buluşuyoruz. 30 saati aşkın sürecek olan yolculuğumuzda sosyal medyayı sallayacak, arkadaşlarınızı kıskandıracak fotoğraflarınız için süsleme malzemelerinizi getirmeyi unutmayın. Yol güzergahında eşsiz doğa görüntülerine şahit olacak ve geceyi 2 kişilik yataklı vagonlarımızda konaklayarak geçireceğiz.

  Akşam yemeği için trende bulunan restorandan (ekstra) faydalanabilirsiniz.

 • 2. Gün 12 Aralık Cumartesi
  KEMALİYE – ERZİNCAN – ERZURUM - KARS

  İlk olarak sabahın erken saat saatlerinde (06:05) Bagıştaş Barajı’nın muazzam doğa görüntüsünün ortasında 3 saatlik mola vereceğimiz İliç Tren İstasyonu’na iniyoruz. Dileyen misafirlerimiz ile ekstra düzenlenecek olan Kemaliye ilçesinde Munzur Dağları üzerinde Karasu Nehri'nin oluşturduğu ve adrenalin tutkunlarının vazgeçilmez adresi Karanlık Kanyonu’na gidiyoruz. Trenimiz bu sefer de Erzincan için hareket ediyor ve 2 saatlik yolculuğun ardından 11:44 ‘te varıyoruz. Dileyen misafirlerimiz ekstra düzenlenecek olan Çağlayan, Altıntepe ve Eksişu Turu’na katılabilirler. İlk olarak Türkiye’nin en büyük şelalerinden olan Girlevik Şelalesi’ni görmek için Çağlayan Beldesine gidiyoruz. Sonrasında ise, çok önemli sulak alanlardan birisi olan Ekşisu Sazlığını ziyaret ediyoruz. Birçok kuş türüne ev sahipliği yapmanın yanı sıra sodalı su kaynağını da bağrından fışkırtarak şehrin ekonomisine katkıda bulunmaktadır. Altıntepe’de Urartuların kurduğu yerleşim alanından kalıntıları görebilirsiniz. 13.40’ta tekrar yola çıkıyor ve saat 18:22’de Erzurum İstasyonu’na varıyoruz. Cumhuriyetin ilk yıllarında Ne-klasik üslupta inşa edilen gar, şehre modern bir görünüm kazandırmasının yanı sıra başta Erzurum olmak üzere Doğu Anadolu ve ülkemiz için hem toplumsal hem kültürel hem de tarihsel bir öneme sahiptir. 2 saat 40 dakikalık bir molanın ardından trenimiz 21:02’de tekrar hareket ediyor ve ana bölgemiz olan Kars’a saat 00:37’de varıyoruz. Bizi bekleyen transfer aracımızla direkt otele geçiş yapıyoruz.

  Sabah kahvaltısı, öğle ve akşam yemeklerinde trende bulunan restorandan (ekstra) faydalanabilirsiniz.

 • 3. Gün 13 Aralık Pazar
  ANİ HARABELERİ VE ÇILDIR GÖLÜ

  Otelde yaptığımız kahvaltının ardından ilk olarak Kafkas Cephesi ve Harp Tarihi Müzesi’ne gidiyoruz. Osmanlı-Rus Savaşı’nda bir tabur askerin şehit olmasından ötürü literatüre “Kanlı Tabya” olarak geçen yapıdan dönüştürülmüş müze Türkiye’nin interaktif müzelerinden bir tanesidir. Müze gezimizin ardından bugün Ermenistan sınırımıza çok yakın konumda bulunan ve turumuzun en merak edilen noktalarından Ani Harabeleri’ne hareket ediyoruz. 2016’da UNESCO Dünya Mirâs Listesi’ne eklenen Ani Harabeleri; 40 tane kilise, şapel ve anıt mezarın tespit edilmesinden ötürü “1001 Kilise Şehri” olarak da bilinmektedir.  1064 yılında Alparslan’ın Anadolu’da fethettiği ilk yer olması sebebiyle Anadolu’daki ilk camii de burada bulunmaktadır. Birçok yapıya ev sahipliği yapan Ani’yi gezerken attığınız her adımda tarihi hissedeceksiniz. Bölge gezimizi tamamladıktan sonra bu sefer de Çıldır Gölü’ne hareket ediyoruz, öğle yemeği burada alınacak olup, bölgenin yemek kültürünün tanıtıldığı bir menüye sahip olacaktır. Lav akıntısı sonrası meydana gelen doğal set gölü, Doğu Anadolu’nun bölgesinin en büyük tatlı su kaynağı ve bölge halkının ekonomik faaliyetlerinden olan balıkçılığın da yaygın olarak yapıldığı bir nokta olma özelliği taşımaktadır. İklimin uygun olduğu periyotlarda doğal bir buz pistine dönen göl üzerinde turizm döneminin çoğu aylarında atlı kızaklar ile göl çevresinde tur düzenlenmektedir. Akşam yemeği için otelimize dönüyor, dileyen misafirlerimiz ile ekstra düzenlenecek olan eğlencenin bol olduğu Âşıklar Atışması ve Kafkas Gecesi programına katılıyoruz.Türk doğaçlama ve Âşık Edebiyatının sürdürüldüğü Âşıklar Atışması ile başlayan gecemiz; kadının zerafet ve asaleti, erkeğin gücü ve atikliğini ön plana çıkaran Kafkas Dans Gecesi ile devam ediyor.

 • 4. Gün 14 Aralık Pazartesi
  KARS TARİHİ SOKAKLARI, RUSLARDAN KALMA TAŞ YAPILAR

  Otelde yaptığımız kahvaltının ardından bu sefer de rotamızı Kars şehrinin merkezine çeviriyoruz. Profesyonel kokartlı rehberimizin anlatımları eşliğinde Rus mimarisinin izlerini taşıyan Kars’ın geniş ve planları sokaklarında geziyoruz. Aşağıda gezdiğimiz yerler ve kısa tanıtımları yer almaktadır:
  - Kars Kalesi: 3 büyük kapıya sahip olan kale (Sukapısı veya Çeribaşı Kapısı, Kağızman Kapısı, Behram Kapısı veya Bayrampaşa Kapısı), aynı zamanda Celal Baba Türbesi, Askeri Koğuşlar, Tarlalar ve Cephanelik kısımlarını da içermektedir.
  - Taş Köprü: Kars Kalesi gibi kesme bazalttan yapılan köprü, gürül gürül akan Kars Çayı’nın üzerine konuşlandırılmış geçişi sağlayan önemli bir yapıdır.
  - Kars Müzesi: Buzul Çağı’nın sonunda yani iki milyon yıl önce yaşamış olan dinozora ait bir bilek kemiği de bulunan müze, Kars’ın en büyük müzesidir. Kars’ın kurtarıcısı Kazım Karabekir Paşa’ya Kızıl Ordu tarafından hediye edilen beyaz vagon da burada bulunmaktadır.  
  - Alexandr Nevski Kilisesi: Büyük Katedral olarak bilinen yapı Kars’ın kurtarılmasından sonrasında camiiye dönüştürülmüş ve günümüzde Fethiye Camii olarak bilinmektedir.
  - Demir Köprü: Yusufpaşa ve Sukapı mahallelerini birleştiren yapı, Kars’ın tarihi yapılarından ve simgelerinden bir tanesi. 
  - Hekim Evi (Opera Binası): Tek başına Kars’ı ziyaret etme sebeplerinizden birisi olacak yapı, Kars’a yerleşmiş Cheltikov Ailesi’nin kendilerine konak olarak Baltik Mimari’ye uygun bir şekilde inşa ettirilmesiyle bölgenin en gözde noktalarından biri haline geliyor. Dış cephede Barok Mimari tarzında sütun, rölyef ve kartuşlarla süslenen yapı, bir dönem Rus hükümetine devredilmiş ve uzun dönem boyunca konservatuar ve opera binası olarak da kullanılmıştır. Son olarak 2011 yılında otel olarak hizmete girmiştir.
  - Fevzi Paşa İlköğretim Okulu: Rus işgali esnasında Peçinov adlı bir Ermeni tarafından ev olarak inşa edilen yapı bir dönem askeri ecza deposu olarak kullanılmış, Kars Ruslardan geri alındıktan sonra bir okul haline getirilmiştir.

  Öğle yemeği bölgenin yemek kültürünün tanıtıldığı bir menü şeklinde ekstra olacaktır. Hangel, hörre, Kars kaşarı, Kars kazı ve umaç helvasını denemeyi unutmayın  

  Akşam yemeği otelimizde alınacaktır.

   

 • 5. Gün 15 Aralık Salı
  SARIKAMIŞ, SARIKAMIŞ KAYAK MERKEZİ, ERZURUM

  Son günümüze de otelde aldığımız kahvaltı ile başlıyor ve Türkiye’nin en önemli kış turizmi bölgelerinden biri olan Sarıkamış’a hareket ediyoruz. Allahuekber dağlarında donarak şehit olan Mehmetçikler anısına yapılan Şehitler Anıtı’nı ziyaret edip sonrasında da Rus Çarı 2. Nikola tarafından yaptırılan Katerina Av Köşkü’nü dıştan görüyoruz. Sarıkamış’ın günümüzde simgesine haline gelen, Alpler’de görülen kristal karın ülkemizdeki bulunduğu tek yer olan Sarıkamış Kayak Merkezi’ne geçiyor ve serbest zaman veriyoruz. Türkiye’nin en çok güneş alan yerlerinden birisi olan bölgede, yılın 141 günü bu kar yerde kalıyor. Serbest zamanın ardından son noktamız olan Erzurum’a geçiyoruz, tabii ki de Erzurum’daki ilk durağımız meşhur Cağ Kebabı olacak. Oğlak veya kuzu etinden yapılan Cağ Kebabı, Cağ (veya bico) adı verilen şişler kullanılarak servis yapıldığından bu adı almıştır. Öğle yemeğinin ardından Erzurum’daki önemli noktaları geziyoruz:
  - Yakutiye Medresesi: Kapalı avlulu, eyvanlı ve revaklı medrese tipinin 
  Anadolu’daki en büyüğü olup, günümüze kadar iyi korunarak varlığını koruyabilmiş örneklerinden biridir.
  - Üç Kümbetler: Anadolu’da bulunan en güzel anıt mezar örneklerinden bir tanesidir. 
  - Çifte Minareli MedreseHatuniye Medresesi adıyla da bilinen yapı, Erzurum'un sembolü haline gelen bir Selçuklu eseridir. Özellikle taç kapısında bulunan bezemeler, Selçuklu taş süslemesindeki derinliğin ve estetik anlayışın muhteşem örneklerini oluşturmaktadır.
  - Taş Han: Bölgenin meşhur oltu taşı ve bu taştan yapılmış el işlemeciliği ürünleri inceleyip alışveriş yapabileceğiniz bir handır.

   

  Dönüş için Erzurum Havalimanı’na hareket ediyoruz, gerekli işlemlerin ardından AnadoluJet’in 21:45’teki Erzurum-Ankara uçağı ile bir başka Gezimall Turizm organizasyonunda buluşmak üzere Ankara’ya dönüşümüzü gerçekleştiriyoruz..


   

Önemli Notlar;

  Ön Kayıt Yapıldıktan Sonra Kişi Başı 500,00 TL ön ödeme yapılması gerekmektedir.Ödemeyi Kızılay'da ofisimize veya hesaba havale şeklinde yapabilirsiniz.

  Gezeceğimiz noktalardan sadece Asmalı Konak giriş ücreti vardır

Fiyat Türü Peşin
Single 1800.00 ₺
Double 1300.00 ₺
Triple 1300.00 ₺
0-2 Yaş Ücretsiz
3-6 Yaş 0.00₺
7-12 Yaş 1500.00 ₺
Gitmeden Oku;

Lütfen acentamızla görüşünüz.

Formu doldurun, satış temsilcimiz beirttiğiniz süre içinde sizi arasın. Zorunlu alanları (*) doldurmalısınız.
Tur Bilgileri
11 - 15 Aralık
Yarım Pansiyon
Ankara Çıkışlı
Ankra Çıkışlı Turistik Doğu Ekspresi Turu
ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER

Doğu Ekspresi Ankara - Kars arası tren bileti
THY ile uçak bileti
3 gece otel konaklaması
1 gece Doğu Ekspresi’nde kuşetli vagonda konaklama
3 Sabah kahvaltısı.
3 Akşam yemeği.
Rehberlik hizmetleri
Seyahat sigortası

 

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

 

Müze ören yeri girişleri
Kars Âşıklar Atışması 
Öğle yemekleri
Yemeklerde alınan içecekler.

Not: *

Tur sirküsü yayımlandığı 20 Aralık Cuma tarihinde geçerlidir. Aynı tura ait, daha sonraki bir tarihte yayımlanacak tur sirküsü bir öncekini geçersiz kılar.